Too Important Advice From ODTU

ODTU’den ÇOK ÖNEMLİ TAVSİYELER

1- Türkiye’deki markalar, yatırımcılar, işverenler yabancı ağırlıklı.. Yani Türkiye’nin % 75 maddi sermayesi yabancılarda.. Ülkeyi geçindirende buradaki para.. bu döngü.. Büyük Avm’ler, markalar… İş alanları, mağazalar… Yabancı markaları özellikle ve özellikle AVM leri boykot edip bir süre bu olaylar dinene kadar tercih etmemelisiniz.. Çünkü oraya akan para aynı zamanda devlete akan paradır…

2- Devlete yakın bankaların bunların adını söylemeye gerek yok zaten biliyorsunuz.. bu bankalardan bir günde hesabınızda olan paraları çekin… bir defaya mahsus bile olsa çekin paranızı….. eğer bir günde 100 bin insan parasını çekerse krize yol açacaksınız… ilk başta küçük çapta bir kriz olsa da sonra dalga dalga yayılacaktır.

3- Küçük esnafları kullanın, mümkünse dışarıdan yemek yemeyin… evinizde yiyin… yemek yediğiniz tenceleri de vurmalı çalgı olarak kullanmaya devam edin:) bu bir psikolojik sınavdır.. unutmayın psikolojisi çöken kaybeder.

4- sosyal medya hakimiyeti elinizde olmalı, yalan haberlerden uzak durup toplumsal duyarlılık için atılan tüm bağlantıları paylaşmalısınız… örgütlü bir internet ayağı olmalı… insanların, büyük güçlerin önüne geçemeyeceği sosyal internet ortamı olmalı…

5- ulaşım araçlarını kullanmak yerine, taksi kullanın veya yürüyerek gidin… veya boykot edin iş yerine gitmeyin… kamu ve devlette görevli olan arkadaşlar korkusuzca işe gitmemeli.. sendikalar bu arkadaşları örgütlemeli… yine internet üzerinden örgütlenmeli.. unutmayın kardeşleriniz acı çekerken, 9 yaşındaki bir çocuk bile gaz kapsülü yerken sizler orda değildiniz… unutmayın acıyı.

6- sokaklarda olun, sokaklardaki insan sayısının her artışında devletin korkusu 10 kat artar… yunanistanda bir eylem olduğu zaman ailedeki tüm bireyler sokakta olur, 4-5 gün eylem sürer ve ülke mahvolur… sonra yasa değiştirilir ve insanların dediği olur… sokaklar! işte sokaklar çok önemli.. faşizm sırasında sokaklar herkesin evidir..

7- arkadaşlar benzin yani petrol, bir ülkeyi bilinç yoluyla vurmanın en büyük maddelerinden… bir süre benzin almayın.. bir süre petrollere uğramayın.. buna mecbursunuz.. bir süre sokaklarda olmalısınız… petrol devlete gelir getiren en büyük ağlardan…
8- facebook twitter gibi ağlarda bir şeyi direk paylaşmayın, paylaştığınız insanı da zanlı durumuna getirmeyin, copy paste yapın.. açık vermeyin…

9- internette tüm sosyal kurumlara şikayet yağdırın, onların sizi tehdit ettiği gibi siz de kibar bir dille hepsini tehdit edin.. bu memleket sahipsiz değil arkadaşlar. bu memleket sadece % 50 nindir diyen başbakandan korkmak var mı ? tabi yok.

10- ailenizi, bu olaylardan haberdar olmayanları, sülalenizi, yakınızı, çevrenizi bilinçlendirin.. bilinçlendireceğiniz bir kişi aydınlığın ilk ışığıdır… faşizm topla tüfekle yenilmez, faşizm beyinle yenilir… bu olaylardan haberi olmayan milyonlarca insan var.

Advertisements
Tagged , , , , , , , , , , ,
Advertisements
%d bloggers like this: